Oferujemy następujące zabiegi:

Image

Akupunktura


Image

Zioła


Image

BańkiDługość terapii to sprawa indywidualna. Czasem wystarczy kilka zabiegów, a czasem dużo więcej. Warunkiem, aby nasze metody zadziałały, jest determinacja pacjenta: regularna terapia i stosowanie się do zaleceń.

Pierwsze spotkanie

Obejmuje kompleksową ocenę twojego zdrowia. Jak stawiamy diagnozę? Uważnie Cię słuchamy i patrzymy na twoją cerę, postawę, napięcia mięśni. Ale przede wszystkim patrzymy na język, który jest mapą twojego ciała. Ocenimy jego kształt, kolor, odbarwienia, nalot, miejsce występowania nalotu. Te cechy wiele nam powiedzą o stanie twojego organizmu, o rozwoju choroby, ale także o twoim samopoczuciu.

Następnie zmierzymy ci puls. Sprawdzimy, czy jest szybki, spowolniony, intensywny, regularny, a może ciągły. Każda zmiana czynności narządów w twoim organizmie powoduje reakcję w układzie krążenia. Puls wskaże nam narządy w twoim ciele, które potrzebują wzmocnienia.
Akupunktura

Po wszechstronnej analizie twojego stanu, w odpowiednich miejscach nakłujemy twoje ciało igłami. Od tego momentu zaczyna się czas dla ciebie. Czas relaksu, medytacji lub drzemki. Około 80% naszych pacjentów zasypia podczas sesji. Zastanawiasz się, jak to możliwe zasnąć z igłami w ciele? Przyjdź i przekonaj się sam.

Dlaczego akupunktura nie boli?
Igły do akupunktury są tylko dwukrotnie grubsze od włosa. Poza tym mamy naprawdę duże doświadczenie. W China mówimy: doświadczony lekarz cię nie skrzywdzi.

W naszej klinice używamy tylko jednorazowych igieł.
Zioła

Tradycyjna medycyna chińska liczy 5000 lat. Wierzymy, że doświadczenie jest ukryte w starożytnych książkach. Czytanie takich książek nie jest łatwe, nawet dla rodowitych Chińczyków, takich jak my. Na szczęście my to lubimy. A zwłaszcza dr Zhang, który przez wiele lat był specjalistą w dziedzinie nauk farmaceutycznych w centrum współpracy NIH & WHO, koncentrującym się na badaniach nad lekami roślinnymi w Stanach Zjednoczonych.

Ziołolecznictwo chińskie pozwala wzmocnić organizm, uzupełnić niedobory energetyczne i zregenerować uszkodzone narządy i tkanki.

Dla każdego pacjenta indywidualnie dobieramy odpowiednią dla niego mieszankę ziół.Bańki

W tradycyjnej medycynie chińskiej, poza akupunkturą i ziołolecznictwem, korzystamy również z baniek. Tak, z takich samych baniek, które stawiały kiedyś nasze babki na zapalenie płuc lub zapalenie oskrzeli. Wydaje się, że w ostatnich latach stawianie baniek ponownie staje się popularne. Wystarczy przypomnieć słynny występ amerykańskiego olimpijczyka Michaela Phelps'a w Rio z 2016 roku. Na jego plecach było widać ciemne okrągłe ślady. To z tymi śladami zdobył złoty medal w stylu 4 x 100 dla mężczyzn. Również aktorki Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston brały udział w premierach swoich filmów z podobnymi ozdobami na swoich ciałach. Prawda jest taka, że w medycynie chińskiej bańki nigdy nie wyszły z użycia.
Jak działają? Zwiększają przepływ krwi i limfy w danym miejscu, co powoduje zmniejszenie kurczu mięśni, a co za tym idzie uśmierzenie bólu.
Bańkami leczymy również bóle głowy oraz migreny.